Pre koho je tento produkt určený / aké obtiaže:

 • Ženy po 25. roku života
 • Preťažené a praskajúce kĺby, DNA
 • Úrazy a nadváha
 • Suché sliznice (oči, nos, intímne partie)

Zloženie produktu HYALURON MINERAL BEAUTY COMPLEX:
ŠATAVARI
Šatavari je jedna z najdôležitejších ajurvédskych bylín, známy fytoestrogén a afrodiziakum. Má regeneračné účinky, hlavne na ženský reprodukčný systém.
Šatavari (asparagus racemosus – špargľa hroznovitá), je jednou z najvýznamnejších liečivých bylín, nazýva sa kráľovnou bylín pre ženy. Účinky Šatavari sú veľmi dobre a detailne preskúmané a vedecky dokázané. Je to bylina plná antioxidantov a živín a je najlepšou bylinou na podporu ženskej plodnosti.
Názov tejto ayurvédskej byliny je symbolický, doslovne znamená „tá,  čo vlastní 100 manželov“. Tento názov nesie vďaka tomu, že dodáva ženám silu produkovať dostatočné množstvo vajíčok.
Účinky Šatavari:

 • ako najznámejší fytoestrogén pomáha navodzovať hormonálnu rovnováhu a blahodárne pôsobí pri normalizácii hladiny estrogénov
 • má protizápalový účinok
 • pozitívne vplýva na tráviaci trakt, pomáha pri hnačkách, pálení záhy
 • prispieva k upokojeniu podráždených močových ciest a močového mechúra
 • celkovo posilňuje organizmus a podporuje imunitu
 • pomáha likvidovať cudzie bunky ako kvasinky, nádorové bunky a toxíny
 • je účinnou bylinou na podporu tvorby mlieka
 • posilňuje maternicu a ženské orgány
 • upravuje menštruačný cyklus (používa sa pri silnej bolestivej a nepravidelnej menštruácii)
 • pomáha pri PMS – predmenštruačnom syndróme (podráždenosť, zadržiavanie tekutín a pod.)
 • pomáha pri menopauze (návaly tepla, nespavosť, stavy úzkosti a pod.)
 • pozitívne vplýva na ovuláciu, vyživuje maternicu a vajíčko, pripravuje ženské orgány na tehotenstvo
 • používa sa pri problémoch so slabými kosťami a osteoporózou
 • odporúča sa pri vaginálnych výtokoch a na úpravu Ph v oblasti pošvy

BAOBAB
Baobab je ovocným plodom tropického afrického stromu baobabu. Má vysoký obsah vitamínu C, vlákniny a antioxidantov.
Tento strom je nazývaný pre svoju dlhovekosť ako „strom života“.  Je špecifický tiež obsahom vysoko vstrebateľného vápnika, horčíka a železa. Má blahodarné účinky na črevnú flóru a pozitívne vplýva na imunitu organizmu.

KORALOVÉ MINERÁLY
Koralové minerály pochádzajú z koralov z japonského koralového ostrova Okinawa. Obsahujú z hľadiska absorbcie v ľudskom organizme optimálny pomer medzi vápnikom a horčíkom (magnézium). Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe a k zníženiu únavy a vyčerpania. Vápnik je potrebný na zachovanie zdravých kostí, ale aj napríklad zubov. Dôležité minerály, ktoré koralový prášok obsahuje okrem vápnika a horčíka sú draslík, železo, kremík, selén, fosfor, molybdén, mangán, jód, zinok, chróm a iné. Tieto minerály sú potrebné hlavne pre športovcov, ľudí s osteoporózou (rednutie kostí), ale tiež pre ľudí v staršom veku. Pôsobí taktiež na odkyslenie organizmu alebo ako súčasť terapie proti tvorbe urátových kryštálov, ktoré spôsobujú dnu.

KYSELINA HYALURONOVÁ
Kyselina hyaluronová (HA) je číra, priehľadná látka, ktorá sa tvorí priamo vo vnútri buniek a cez ich membránu sa postupne pretláča do medzibunkového priestoru. Najviac jej máme v koži, ale vo vysokých koncentráciách ju nájdeme aj v kĺboch, sklovci oka, v pľúcach, obličkách, mozgu a svaloch. Čím sme však starší, tým jej máme menej.  Okrem pribúdajúceho veku ju likviduje zápal, nikotín, slnečné žiarenie a niektoré enzýmy.
S pomocou tejto kyseliny nebojujeme len proti vráskam a starnutiu. Pomáha pri problémoch s očami, kĺbmi, pri úrazoch, infekciách, urýchľuje hojenie rán. Je veľmi nápomocná pri problémoch hlavne so suchými očami, nosovej sliznice, pri infekciách močových ciest a v neposlednom rade zvyšuje obranyschopnosť vaginálnej sliznice.
Je všeobecne známe, že po tridsiatke sa pleť stáva menej vláčnou, pružnou, a tým náchylnou k tvorbe vrások. Vo veku 40 rokov produkuje telo iba polovicu kyseliny hyaluronovej, pretože jej produkcia sa vekom výrazne znižuje.
Kĺbové chrupavky sú v mladosti jemné a hladké. Medzi nimi sa nachádza dutina, obalená špeciálnou membránou. Základnou súčasťou je práve  kyselina hyalurónová, ktorá zodpovedá za jej viskozitu a hustotu. Kĺbová tekutina chrupavku zvlhčuje a vyživuje. Vekom jej však ubúda, chrupavka postupne vysychá a deformuje sa. Degeneratívne procesy prebiehajú u každého, ale vo vyššom veku sa ukáže, ako ste sa o svoje kolená a iné kĺby starali. Ak ste ich preťažovali, poranili ste si meniskus alebo roztrhli väzy, nešportujete a máte nadváhu, kĺb sa vám „odmení“ bolestivou artrózou, ktorá poriadne obmedzí váš pohyb. Preto je dôležitý príjem tejto kyseliny aj vnútorne. Kyselina hyaluronová však potrebuje vodu, aby rozvinula svoje účinky. Preto pri jej príjme nezabúdajme na pitný režim.
Kapsula HPMC

 • Kapsula HPMC je rastlinného pôvodu
 • Vhodné aj  pre vegetariánov a vegánov.
 • Neobsahuje: škrob, lepok a iné konzervačné látky.

Užívanie: 2 kapsule denne. Pre optimálny účinok sa odporúča užívať po dobu minimálne 3 mesiacov.
Balenie: 80 kapsúl
Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti a tehotné ženy. Neprekračovať odporúčané dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Skladovať mimo dosahu detí.

 

Uvedené informácie o rastlinách, rastlinných zložkách, rastlinných extraktoch a ich všeobecnom požití nie sú a nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.