Tip Množstevná zľava

Altevita Digestive fiber Complex 240g

Asi ste už neraz počuli o výhodách vlákniny. Prijímať ju môžete z niektorých druhov potravín, poprípade z výživových doplnkov. Jedným z nich je aj Digestive fiber complex, ktorý vyniká množstvom benefitov. O tých sa dozviete v tomto článku.


  • €16,63 bez DPH
  • (>5 ks) Skladom
    Môžeme doručiť do: 21.6.2024
€19,95
Kategória: Výživové doplnky
 

Prečo je vláknina pre telo tak dôležitá? Dôvodov je viac. V prvom rade kŕmi v hrubom čreve priateľské baktérie, ktoré podporujú tráviace funkcie. Ďalším dôvodom je to, že vláknina napomáha napríklad aj pri chudnutí, znižuje hladinu cukru v krvi a bojuje aj proti zápche. Denne by sme mali skonzumovať 24 – 38 gramov vlákniny. Všetko však záleží od vašej hmotnosti, výšky a v neposlednom rade aj od pohlavia.

V súčasnosti existuje množstvo výživových doplnkov, ktoré sa odporúča užívať. V niektorých prípadoch však ide len o marketingový ťah a účinky nakoniec nie sú až také efektívne. My vám však prinášame popis tých najväčších výhod produktu Digestive fiber complex, ktorý bol odskúšaný už mnohými zákazníkmi. Tí boli nadovšetko spokojní.

Pravidelnosť pohybu čriev

V dnešnej dobe trpí množstvo ľudí tráviacimi ťažkosťami. Trápi ich častá zápcha, nafukovanie, poprípade hnačky. Digestive fiber complex obsahuje rozpustnú vlákninu, ktorá v tele pôsobí ako prebiotikum. Napomáha pohyblivosti čriev a zároveň aj udržuje zdravé prostredie mikrobiómu.

Posilňuje imunitný systém

Produkt Digestive fiber complex obsahuje niekoľko druhov inulínu. Tieto zložky sú vo forme rozpustnej vlákniny a slúžia aj ako náhrada cukru pre diabetikov. Nezvyšujú totiž hladinu glukózy v krvi.

Inulín je veľmi dôležitý aj pre detox tela, dodáva energiu prospešným črevným baktériám a udržuje zdravú mikroflóru čriev. Táto zložka v produkte Digestive fiber complex pôsobí ako prebiotikum. Chráni črevá pred škodlivými mikroorganizmami, vďaka čomu posilňuje aj imunitný systém človeka.

Lactospore probiotiká

Produkt Digestive fiber complex obsahuje aj Lactospore probiotiká. Tie slúžia na ničenie zlých baktérií v čreve a naopak, na podporu a dodanie energie tým prospešným črevným baktériám. Tieto probiotiká udržujú celkové zdravie, podporujú črevný mikrobióm a zlepšujú všetky funkcie trávenia.

Obsahuje aj pomarančovú šťavu

Možno by ste neverili, no produkt Digestive fiber complex obsahuje aj pomarančovú šťavu. Tá prináša z hľadiska použitia hneď niekoľko benefitov. V prvom rade obsahuje množstvo rozpustnej, ale aj nerozpustnej vlákniny. Podporuje trávenie, zabraňuje zápche, a tiež napomáha pri chudnutí. Je totiž dokázané, že po stimulácii pomarančovej šťavy cítite aj menší hlad.

Užívanie, ktoré si zamilujete

Digestive fiber complex je vo forme prášku, ktorý si môžete pridať do vody, čaju alebo iného obľúbeného nápoja. Tento produkt je možné dať aj do pudingu, ovsenej kaše alebo jogurtu. Jednoducho všade tam, kde vám to vyhovuje.

 

 

Akáciová vláknina

Akáciová vláknina je druh rozpustnej vlákniny získavanej z miazgy akáciového stromu. Rozpustná vláknina ako súčasť stravy môže prispieť k pravidelnosti pohybu čriev. Pôsobí tiež ako prebiotikum, ktoré podporuje vitalitu mikroorganizmov, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé prostredie mikrobiómu.

Inulín z čakanky

Táto látka sa často využíva ako náhrada cukru pre diabetikov, keďže ju tvorí prevažne fruktóza. Inulín však plní dôležité úlohy aj pri detoxikácii organizmu – v črevách sa totiž správa ako rozpustná vláknina, je zdrojom energie pre črevné baktérie a pomáha tak budovať zdravú črevnú mikroflóru.

Inulín z agáve

Najbežnejším spôsobom konzumácie agáve je jej spracovanie na prírodné sladidlo. Agáve je k dispozícii v mnohých formách - nektár, sirup a inulín. Aj keď sú agávový nektár a sirup podobné, inulín sa od ostatných dvoch nutrične úplne líši.

Inulín je rozpustná vláknina nachádzajúca sa v koreňoch rastlín a je známa aj ako prebiotikum. Posilňuje imunitný systém tela. Chráni črevo pred inými škodlivými baktériami.

Enzým Bromelaín

Bromelaín patrí do skupiny enzýmov tráviacich proteíny, ktoré napádajú vnútorné peptidové väzby proteínového reťazca. Zatiaľ čo ovocný bromelaín, ktorý je kyslým proteínom, je v ovocí prítomný v miernom množstve, bromelaín používaný ako doplnok stravy sa získava z ananásového koreňa. Bromelaín je ľahko absorbovaný telom v gastrointestinálnom trakte a zostáva funkčne neporušený.

 

Lactospore® probiotiká

Ľudský tráviaci trakt obsahuje asi 400 rôznych bakteriálnych druhov, ktoré znižujú rast škodlivých baktérií a podporujú zdravý tráviaci systém. Baktérie produkujúce kyselinu mliečnu sú spomedzi všetkých najväčšou skupinou. LactoSpore® sú jedným z takých probiotík, ktoré vám môžu pomôcť udržať celkové zdravie a vyváženú črevnú populáciu mikrobiómu.

 

Pomarančová šťava

Pomarančový prášok alebo prášok z pomarančovej kôry obsahuje dostatok rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, ktorá podporuje dobré trávenie a pravidelné vyprázdňovanie. Pretože sa vláknina pohybuje pomaly tráviacim traktom, cítite menší hlad. Tiež zvyšuje objem odpadového materiálu a stimuluje črevo pre ľahké vylučovanie, čím zabraňuje zápche.

 

Zloženie

EMUGOLD Akáciová vláknina (acacia senegal), ORAFTI Inulín z čakanky (Oligofructose Cichorium intybus), Blue Agave Inulin Organic*(agave tequilana), Pomarančová šťava* 100% prášok z kôry a dužiny pomaranča (Citrus senensis L.), Bromelain Enzyme výťažok z Ananásu (ananas comosus 1200GDU), Lactospore 6M Probiotics (Bacillus Coagulans 1205-LactoSpore 6 BLN)

* surovina Organic z kontrolovaného ekologického poľnohospodátstva.

Bez pridaného cukru. Obsahuje iba prírodné cukry.

 


Užívanie

2 čajové lyžičky (6g) pridať do teplej alebo studenej vody, čaju alebo iného obľúbeného nápoja. Možné pridať aj do kaše, smoothie, pudingu a pod.

Neprekračujte dennú doporučenú dávku.

 

Výživové údaje na 100g

1 porcia 6g

Energetická hodnota ........... 788 KJ / 192 kcal

47,3 KJ / 11,5kcal

Tuk ........................................................... 0,15 g

..................... 0,0 g

    z toho nasýt. mast. kyseliny .................... 0,04 g

..................... 0,0 g

Sacharidy ................................................. 33,04 g

..................... 2,0 g

   z toho cukry ........................................... 8,84 g

..................... 0,5 g

Bielkoviny ................................................. 0,41 g

..................... 0,0 g

Soľ ............................................................... 0,03 g

........................ 0,0 g

Vláknina ................................................... 83,12 g

.....................5,0 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsah aktívnych látok

6 g (Denná dávka)

Odporúčaná denná dávka (%)

EMUGOLD Akáciová vláknina (acacia senegal)

1.980 mg

Nie je stanovená

ORAFTI Inulín z čakanky (Oligofructose Cichorium intybus)

1.950 mg

Nie je stanovená

Blue Agave Inulin Organic*(agave tequilana)

1.500 mg

Nie je stanovená

Pomarančová šťava* 100% prášok z kôry a dužiny pomaranča (Citrus senensis L.)

430 mg

Nie je stanovená

Bromelain Enzyme výťažok z Ananásu (ananas comosus 1200GDU)

70 mg

Nie je stanovená

Lactospore 6M Probiotics (Bacillus Coagulans 1205-LactoSpore 6 BLN)

70 mg

Nie je stanovená

 

Hmotnosť

240g / 40 porcií

 

Počas užívania Degistive Fiber Complexu odporúčame zvýšený príjem tekutín.

 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Uvedené informácie o rastlinách, rastlinných zložkách, rastlinných extraktoch a ich všeobecnom požití nie sú a nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: