Novinka Množstevná zľava

Altevita Olej z černuchy siatej 100ml ( Černucha siata)

Čierna rasca / Černucha siata je jedna z najsilnejších liečivých rastlín sveta. Jedným z najčastejších a efektívnych použití oleja z čiernej rasce je liečba chorôb súvisiacich s dýchacou sústavou vrátane astmy či bronchitídy.


  • €7,46 bez DPH
  • (>5 ks) Skladom
    Môžeme doručiť do: 23.7.2024
€8,95
Kategória: Oleje
Hmotnosť: 0.1 kg
 

Prorok Mohamed údajne povedal, že semená čiernej rasce môžu vyliečiť čokoľvek okrem smrti. Čierna rasca je jedna z najsilnejších liečivých rastlín sveta. Semená čiernej rasce sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Dnes sa čierna rasca používa v kuchyniach po celom svete vďaka svojej orechovej chuti. Čierna rasca má obzvlášť dlhú históriu použitia v Egypte. Dokonca archeológovia pri skúmaní hrobu egyptského kráľa Tutanchámona našli fľaštičku oleja z čiernej rasce, pretože podľa starých Egypťanov ju bolo potrebné mať pri sebe aj pri posmrtnom živote. Egyptský lekári používali olej z čiernej rasce na upokojenie pokazených žalúdkov faraónov po ich extravagantných hostinách. Okrem toho používali olej z čiernej rasce aj na bolesti hlavy, zubov, prechladnutie a infekcie. Kráľovná Nefertiti známa svojou ohromujúcou krásou používala čierny olej na posilnenie nechtov a lesk vlasov.

V súčasnej dobe sa čierna rasca používa ako korenie  v rôznych kuchyniach po celom svete. Okrem svojho kulinárskeho využitia má čierna rasca taktiež množstvo dôležitých zdravotných prínosov. Patrí k najdrahším liečivým semenám.

 


Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 chemických zlúčenín vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných. Okrem toho, čo je považované za hlavné účinné látky, semená obsahujú: beta sitosterol, kyselinu myristovú, kyselinu palmitovú, kyselinu palmitolejovú, kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyselinu linoleovú, linolenovú, arachidonovú kyselinu, bielkoviny, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, fosfor a iné.


Zloženie: 100% za studena lisovaný BIO olej z čiernej rasce
Dávkovanie: vnútorne – 1 – 2 x denne jednu kávovú lyžičku

                    vonkajšie použitie – podľa potreby

 

 

Kontraindikácie: Nedoporučuje sa na vnútorné použitie počas tehotenstva.
Skladovanie: Skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote do 25°C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

 


Upozornenie

Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Pridať hodnotenie
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
ĽH Avatar autora | 26.2.2023
Super pri virusovom ochoreni dychacich ciest
5
KK Avatar autora | 18.3.2021
Rýchle doručenie, výborná cena. Som spokojná