Novinka Množstevná zľava

Altevita DIGESTION BALANCE zmes bio hydrolátov 200 ml

Hydroláty sú produkty parnej destilácie na vodnej báze. Vznikajú pri destilácii éterických olejov z bylín a nazývajú sa aj hydrosóly alebo kvetové vody. Terapia hydrolátmi je súčasťou fytoterapie aj aromaterapie.


  • €16,63 bez DPH
  • (>5 ks) Skladom
    Môžeme doručiť do: 21.6.2024
€19,95
Kategória: Tekuté bylinky
Hmotnosť: 0.2 kg
 

Pôsobia na inom princípe ako esenciálne oleje, nakoľko niektoré z ich zložiek sú hydrofilné, čiže rozpustné vo vode. Tieto zložky sú zachované len v hydrolátoch (v esenciálnych olejoch nie) a ľudský organizmus ich ľahko vstrebáva. Hydroláty obsahujú aj viac organických kyselín, ktorým je prisudzovaný protizápalový účinok. Hydroláty majú kyslé pH a preto zabraňujú bakteriálnemu rastu. Odporúčajú sa užívať aj ako doplnok výživy, keďže ich účinok je silnejší ako u sušených bylín.

 

100% bio hydroláty patria k najčistejším bylinkovým prípravkom, majú rôzne využitie, v kuchyni, na výrobu kozmetiky, v starostlivosti o bábätká, na liečebné účely, detoxikáciu a aktiváciu metabolizmu. Sú veľmi jemné a šetrné k ľudskému organizmu.  

Všetky hydroláty sú vyrobené bez konzervantov a aditív. Hydroláty neobsahujú alkohol.

 

Nafukovanie – Nevoľnosť – Žalúdočné ťažkosti  

Zloženie: 100% bio vodný destilát z listov mäty piepornej (Mentha piperita), kvetov a listov yzopu lekárskeho (Hyssopus officinalis) a plodov feniklu obyčajného (Foeniculum vulgare) pochádzajúce z ekologického poľnohospodárstva v SR

 

Účinky hydrolátu:

Stimulácia pankreatickej sekrécie – tráviace problémy, metabolické potiaže, kinetóza, nechutenstvo, nevoľnosť

Protikŕčové účinky – črevné koliky, akútne bolesti brucha

Gastritída - zápal žalúdka

Žalúdočné a dvanástnikové vredy

Syndróm dráždivého čreva

Reflux pažeráka – spojené s pálením záhy, častým grganím, pocitom nevoľnosti

Karminatívum a digestívum – nafukovanie, plynatosť, zvracanie

Metabolický stimulant – vhodné na zrýchlenie metabolizmu

Roztržitosť, problémy so sústredením, strata motivácie, nechutenstvo (problémy, ktoré väčšinou súvisia práve s fungovaním trávenia nakoľko črevá a mozog sú prepojené)

Pri všetkých horeuvedených diagnózach odporúčame vnútorné užívanie aj všetky doleuvedené možnosti použitia na pokožku.

 

Hlavnou príčinou problémov s trávením sú najčastejšie nesprávne stravovacie návyky – nepravidelná strava, rýchla konzumácia jedál v strese a celkovo hektický spôsob života a pod. Odporúčame súčasne s užívaním hydrolátu obmedziť konzumáciu spracovaných a konzervovaných potravín a polotovarov, zaradiť do jedálnička čo najviac čerstvých surovín, vlákniny, používať v kuchyni zdravé tuky, nájsť si vždy na jedlo dostatočný čas a nevykonávať pritom žiadne iné aktivity (pozeranie TV, mobilu a pod.) Obmedziť tiež pitie kávy a alkoholu a zároveň zvýšiť príjem tekutín. Akýkoľvek spôsob relaxu tiež zlepší vaše trávenie.

 

Odporúčané vnútorné užívanie: 3 x denne 1 čajová lyžička do 100 ml vody/nápoja (deti – polovičné dávkovanie). Ako kúru odporúčame 40 dní. Po 5-dňovej prestávke je v prípade potreby možné začať ďalšiu kúru.

Vonkajšie použitie: Priama aplikácia na pokožku, obklad na oblasť žalúdka, osvieženie vzduchu a inhalácia. Pred použitím na pokožku urobte test znášanlivosti.

Kontraindikácie: Nevhodné pre deti do 3 rokov (týka sa len vnútorného užívania) a v tehotenstve.  

Upozornenia: Nepoužívať pri alergii alebo individuálnej neznášanlivosti na uvedené zložky. Bez konzervantov. Po otvorení skladujte v chladničke. Chráňte pred svetlom.

Pestované, spracované a balené na Slovensku.

Výrobca/Distribútor: Altevita s.r.o.                                         

Objem: 200 ml

Balenie: sklo

 

 

Využitie hydrolátov

V kuchyni

Hydroláty sa dajú pridať do nápojov, smoothie-s, ovocných alebo zeleninových štiav, do sorbetov a zmrzlín. Výborné sú na ochutenie šalátov a omáčok, najmä korenisté hydroláty ako oregano, fenikel, rozmarín alebo šalvia.

Wellness a kozmetika

Hydroláty vám poslúžia ako skvelé pleťové tonikum, výber je široký - podľa typu pleti. Sú vhodné aj na výrobu kozmetiky - ílové masky, krémy, mydlá. Hydroláty sa dajú použiť aj ako parný kúpeľ na čistenie pleti, ako obklad na unavené oči alebo po náročnom pracovnom dni môžete rozprašovačom naniesť hydrolát na telo a tak sa zbaviť stresu a osviežiť telo. Vhodné sú na čistenie a ošetrenie pleti, súčasť starostlivosti o pokožku po opaľovaní.

Vytvorenie atmosféry

Hydroláty nemajú vždy rovnakú vôňu ako esenciálny olej z tej-ktorej bylinky, ale môžu sa využívať tiež do aroma lámp alebo jednoducho rozprášiť do priestoru.

Starostlivosť o kojencov a malé deti

Hydroláty sú veľkým pomocníkom pri starostlivosti o pokožku kojencov a malých detí. Sú veľmi jemné a šetrné. Taktiež sú vhodnejšie (v porovnaní so 100% esenciálnymi olejmi) v období tehotenstva, kojenia, u starších a citlivých ľuďoch a tých, ktorí sú citliví na silné vône.

Vnútorné použitie

Hydroláty sa využívajú aj na liečebné účely a to vnútorne na aktiváciu metabolizmu a podporu detoxikácie, pri dýchacích a tráviacich problémoch a pod.

Vonkajšie použitie

Hydroláty sa dajú využiť ako teplé aj studené obklady, kúpele na nohy, sedacie kúpele. Aplikácia je možná aj pomocou rozprašovača priamo na postihnuté miesto.

 

Upozornenie: Hydroláty môžu spôsobovať alergické reakcie. Pred ich použitím sa uistite, či netrpíte alergiou na niektorú z byliniek alebo ich zložku. Pri vonkajšom používaní produkty vyskúšajte na malej ploche pokožky na predlaktí.

Používanie a užívanie hydrolátov nie je náhradou za lekárske vyšetrenie a liečenie v prípade vážnych ochorení.

Pred použitím hydrolátov venujte pozornosť kontraindikáciám. Všeobecne sa odporúča vnútorné užívanie hydrolátov od 3 rokov, pokiaľ nie je uvedené inak.

 

Hydroláty sú významný terapeutický nástroj, ktorý môžete zaradiť do každodenného života.

Objavte s nami jemnú silu bylín vplývajúcu na našu psychiku a celé telo.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Pridať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
HH Avatar autora | 28.12.2023
produkt mi vyhovuje a mám z neho dobrý pocit ohľadne užívania