Čaj Cistus & levanduľa: Charakteristika, účinky a najväčšie benefity

3CA384E3-2E95-4E9D-923B-AA29DAEB57BF

V dnešnej dobe nie je nič nezvyčajné, že ľudia častokrát trpia stresom. Môžu za to rôzne vonkajšie, ale aj vnútorné vplyvy. Ide napríklad o vzťahy v súkromnom živote, práci alebo v škole. Ako dobre viete, stres môže spôsobiť aj mnohé zdravotné komplikácie.

Prvým riešením je vo väčšine prípadov vyhľadanie lekára. Ten vám následne môže predpísať lieky. V súčasnosti nám však príroda poskytuje veľa byliniek a rastlín, vďaka čomu je možné problémy vyriešiť prirodzenou cestou. Výborným riešením je bylina Cistus Incanus. Z nej sa vyrába čaj, ktorý prináša rôzne zdravotné benefity. Ale poďme pekne postupne.

Cistus Incanus ako obľúbená bylinka

Najskôr si povieme niečo o tom, čo je to Cistus Incanus. Je to bylinka, ktorá je známa už z dávnej histórie. Vo všeobecnosti ide o jeden z najobľúbenejších čajov vôbec. Vyrába sa už po stáročia a používali ho aj naši predkovia. Už vo svojich začiatkoch slúžil na zníženie rizika vzniku kardiovaskulárnych ochorení, respiračných problémov a vírusových infekcií.

Cistus Incanus je bylina, ktorá je oceňovaná už dlhé roky. Pochádza z čeľade skalníkovitých. Vyznačuje sa kombináciou výrazne zelených a sivých listov, ktoré vás očaria už hneď na prvý pohľad. Nechýbajú jej ani fialovo-ružové kvety, ktoré sa nachádzajú na samotnom vrchole.

O tejto rastline je známe, že je silná a výkonná. Dôvodom je vysoká odolnosť voči ťažkým podmienkam a rôznym stresorom. Cistus Incanus dokáže prežiť aj dlhodobý nedostatok vody, príliš vysoké teploty a neustále slnečné žiarenie. Je to v dôsledku vysokého obsahu polyfenolov, ktoré Cistus Incanus obsahuje. Polyfenoly v tomto prípade zahŕňajú aj antioxidanty, ktoré ponúkajú množstvo zdravotných benefitov.

Napomáha pri liečbe boreliózy

Čaj Cistus + levanduľa dokáže bojovať aj proti lymskej borelióze. Ide o pomerne vážny zdravotný problém, ktorý je potrebné liečiť už v jeho začiatkoch. Cistus Incanus obsahuje manoyloxidy, ktoré sú veľmi účinné v boji proti baktérii Borrelia burgdorferi. Práve táto baktéria spôsobuje lymskú boreliózu.

Čaj Cistus dokáže napomáhať pri liečbe tohto ochorenia, ale taktiež sa aj boreliózy úplne zbaviť. Dokonca, v súčasnosti existujú štúdie, ktoré potvrdili, že Cistus Incanus je v tomto smere vhodný aj pre domácich miláčikov.

Prevencia srdcových ochorení

O čaji Cistus + levanduľa je známe, že dokáže výrazne znížiť riziko vzniku srdcových ochorení. Predsa len, kardiovaskulárne choroby patria v súčasnosti medzi najčastejšie príčiny úmrtia. Preto je potrebné, aby ste ich liečili už v začiatkoch. Našťastie, existuje aj prírodná cesta, akou je v tomto prípade čaj Cistus + levanduľa. Obsahuje kombináciu látok, vďaka ktorým má významný vplyv na prevenciu akéhokoľvek kardiovaskulárneho ochorenia.

Redukuje výskyt zubného povlaku

Cistus Incanus je bylinka, ktorá obsahuje spomínané polyfenoly. Táto špeciálna látka má antibakteriálne účinky. Ak budete piť čaj Cistus + levanduľa pravidelne, môže sa znížiť aj výskyt zubného povlaku v ústach. Vďaka tomu budete môcť lepšie predchádzať ochoreniam, ako je zubný kaz či rôzne iné infekčné komplikácie v ústnej dutine.

Zvyšuje energiu

Samozrejme, čaj Cistus + levanduľa nemusíte piť len v prípade, že pociťujete niektoré z vyššie spomenutých zdravotných komplikácií. Je totiž dokázané, že táto bylinka a čaj vyrobený z nej dokáže zlepšiť aj kvalitu života. Zvyšuje totiž energiu a zároveň zlepšuje náladu, vďaka čomu sa budete počas celého dňa cítiť skvele.

Ak chcete zlepšiť vaše zdravie prírodnou cestou a predchádzať tak rôznym ochoreniam, čaj Cistus + levanduľa je výborné riešenie pre vás. Preto neváhajte a vyskúšajte tento chutný a aromatický čaj aj vy. Rozhodne to neoľutujete.

B70A4935-ED3D-43DA-AC80-7A6C58BA90E1