Pitný režim 4x inak - čajové novinky!

887FBF4B-7D4A-4D83-893D-59A1185719F6

Čaj Rooibos a jeho účinky na zdravie

Rooibos je červený bylinný čaj, ktorý má svoju špecifickú chuť a sfarbenie. Pochádza z Južnej Afriky a v súčasnosti je skutočne veľmi obľúbený aj napriek tomu, že zatiaľ nie je až tak slávny. Aké sú však výhody čaju Rooibos a prečo by ste ho mali užívať aj vy?

Pravdepodobne vás prekvapí zloženie čaju Rooibos. Ide totiž o čisto prírodné látky, medzi ktoré v tomto prípade patrí vitamín C, železo, vápnik, draslík a meď. Neobsahuje kofeín a aj vďaka tomu je Rooibos čaj vhodný pre malé deti.

Aké ďalšie výhody má tento jedinečný bylinný čaj?

Jednoduchá príprava

Každý z nás to pozná. Chceme si pripraviť čaj, no musíme ho lúhovať aj niekoľko minút a po nejakej dobe nás to prestane baviť. Tomu je však pri našom čaji Rooibos koniec. Tento výnimočný nápoj si totiž môžete pripraviť pomocou jednoduchého zmiešania prášku s vodou. V podobe prášku sú obsiahnuté aj všetky účinné látky, a tak sa stáva táto príprava mimoriadne jednoduchou a obľúbenou.

Antialergické účinky

Medzi najväčšie výhody Rooibos čaju patrí rozhodne to, že je mimoriadne účinný voči alergiám. Napomáha hlavne pri znížení reakcií ako je senná nádcha, ekzémy či bronchitída. Okrem iného, blokuje aj vstup histamínu do buniek. Práve táto látka sa považuje za veľký spúšťač alergických reakcií. Rooibos čaj je tiež skvelým riešením pre astmatikov.

Podporuje trávenie

Rooibos čaj sa vyznačuje aj tým, že obsahuje protizápalové účinky. To znamená, že tento nápoj je mimoriadne účinný aj pri vzniknutých zápaloch rôzneho druhu. V prvom rade napomáha aj tráveniu pri kolikách a žalúdočných vredoch. Ak vás často trápia kŕče a neutíchajúce bolesti brucha, rozhodne vyskúšajte Rooibos čaj!

Tento nápoj je mimoriadne chutný a odporúča sa aj malým deťom. Vďaka zloženiu a skvelým účinkom dokáže vaše zdravie výrazne posilniť.

F9313B6C-3623-47A2-8F75-AD658E394FB7

Yerba maté ako zázrak dnešnej doby: Čím sa vyznačuje?

Počuli ste už niekedy o nápoji Yerba maté? Hovorí sa, že tento nápoj má priam magické vlastnosti. O jeho výhodách a účinkoch na zdravie človeka sa dočítate práve v tomto článku.

Túžite po nápoji, ktorý bude mimoriadne chutný a zdravý? V tom prípade je pre vás skvelým riešením Yerba maté. Tento nápoj sa vyznačuje svojou špecifickou chuťou, arómou a v neposlednom rade aj účinkami, ktoré sú rozhodne blahodarne.

Posilňuje pamäť

Vo všeobecnosti platí, že pamäť je vekom čoraz horšia a bez neustáleho tréningu len upadá. Ak však chcete predísť náhlemu zabúdaniu, vyskúšajte nápoj Yerba maté. Obsahuje totiž látky, ktoré majú mimoriadne priaznivý vplyv na zlepšenie pamäte. Vďaka tomu budete vedieť predísť aj neurodegeneratívnym ochoreniam, ktoré by mohli vzniknúť pôsobením zlej pamäti.

Zlepšuje náladu

Yerba maté je skvelým riešením aj na zlepšenie nálady. Tento efekt je maximálne prirodzený, pri čom sa vyplavuje do tela dopamín a zvyšuje sa aj hladina serotonínu. Výhodou Yerbamaté je, že rozhodne vám neprinesie účinok závislosti. Okrem iného, pripraviť si ho môžete jednoduchým spôsobom, keďže sa vyrába v podobe prášku. Nemusíte tak strácať čas dlhým lúhovaním, čo je veľkým benefitom.

Spaľuje kalórie

Ak potrebujete schudnúť nadbytočné kilá, Yerba maté vám k tomu dopomôže. Tento nápoj totiž účinne odvodňuje, podporuje zrýchlenie metabolizmu, a tiež obsahuje látky, ktoré vaše telo potrebuje. Samozrejme, zdravý životný štýl je nevyhnutný, no ak to chcete urýchliť, Yerba maté je tá správna voľba. Okrem iného, tento nápoj pôsobí aj ako prevencia voči obezite.

Účinkov Yerba maté je skutočne veľké množstvo. Dokonca, má aj protizápalové vlastnosti, zabraňuje vzniku infekcie a je skvelým riešením aj na zmiernenie depresie a iných úzkostných stavov.

F37F1E04-3F5B-4D6B-A1A7-BD6C3BDAFE18

Čierny čaj: Je skutočne tak účinný?

Vedeli ste o tom, že čierny čaj v súčasnosti pije až 80 % populácie? Ide o mimoriadne obľúbený nápoj, ktorý obsahuje všetky účinné látky. Čiernemu čaju nechýbajú vitamíny, minerály a bielkoviny. Aké účinky má na zdravie?

Množstvo ľudí pije čierny čaj pravidelne, a to bez toho, že by vedeli o jeho priaznivých účinkoch. Tento nápoj má totiž svoju špecifickú chuť, ktorá je mimoriadne obľúbená. Okrem iného, prekvapí vás aj jednoduchá príprava čierneho čaju. Stačí vám ho totiž len premiešať s vodou, a to z dôvodu, že sa vyrába v podobe prášku.

Zmierňuje stres

V dnešnej dobe ja každý z nás vystavovaný nepriaznivým podmienkam z okolia. Z viacerých strán je na nás vyvíjaný akýsi tlak. Či už je to v práci, vo vzťahoch alebo v škole, čierny čaj vám rozhodne pomôže. Obsahuje totiž látky, ktoré na organizmus pôsobia upokojujúco a relaxačne. Znižujú hladinu stresu a napätia v tele bez toho, aby vás to uspávalo, čo je veľká výhoda.

Zlepšuje stav pokožky a vlasov

Ak máte problém so suchými vlasmi, poprípade problematickou pokožkou, čierny čaj je tá správna voľba. Je bohatý na antioxidanty, má protizápalové účinky, a tiež zabraňuje výraznému starnutiu, ktoré by sa mohlo preukázať na vašej pleti alebo vlasoch. Čierny čaj zanecháva pokožku jemnú, zmierňuje prejavy pigmentov a dokonale ju hydratuje. To platí aj pre vlasy, ktoré sú po použití čierneho čaju na dotyk mimoriadne hebké a pevné.

Antibakteriálne účinky

Okrem vyššie spomenutých účinkov sa čierny čaj vyznačuje najmä antibakteriálnymi vlastnosťami. Vďaka tomu zvyšuje imunitný systém, dôsledkom čoho sa znižuje riziko vzniku infekcií. To platí aj pre baktériu Helicobacter pylori, ktorá je v dnešnej dobe veľmi častá.

Preto ak túžite vyskúšať čierny čaj, neváhajte a urobte tak. Jeho účinkov je ďaleko viac a rozhodne sa to prejaví aj na vašom celkovom zdraví.

FF10E75C-E609-4CD1-AC71-94680F05DFC9

Matcha čaj a jeho výhody: Toto vás prekvapí!

Japonská kultúra je známa po celom svete. Pravdepodobne ste už aj vy počuli o jedinečnom zelenom Matcha čaji. Ten vyniká hneď z niekoľkých hľadísk. O benefitoch Matcha čaji sa dočítaš v nasledujúcich riadkoch.

Túžite po produkte, ktorý je vyrobený z čisto prírodných látok? V tom prípade je pre vás Matcha čaj ako stvorený. Je o ňom totiž známe, že obsahuje všetky potrebné antioxidanty, vitamíny a minerály.

Aké sú účinky a výhody Matcha čaju?

Upokojuje telo aj myseľ

Zloženie Matcha čaju sa považuje za mimoriadne výživné. Významnou zložkou tohto čaju je aj L – Theanín, ktorý vyvoláva celkovú relaxáciu. V dnešnej dobe je každý z nás vystavovaný nepriaznivými vplyvmi z okolia. Z toho vznikajú voľné radikály, stres a napätie v tele. Práve preto je Matcha čaj tá správna voľba. Navodzuje pocit pokoja bez toho, aby ste boli ospalí, čo je veľký benefit.

Výborný antioxidant

Chceli by ste schudnúť, no ide vám to veľmi pomaly alebo v horšom prípade vôbec? Matcha čaj je tak pre vás ako stvorený. Okrem toho, že sa považuje za skvelý spaľovač kalórií, urýchľuje metabolizmus a odstraňuje z tela škodlivé látky. Dokonca, čaj Matcha je vyrábaný v podobe prášku, aby bola jeho príprava čo najjednoduchšia.

Nižší LDL cholesterol

Vo všeobecnosti platí, že cholesterol sa rozdeľuje do dvoch kategórií. Ide o dobrý a zlý cholesterol, pričom označenie LDL sa považuje zlý. Dosiaľ neprebehlo veľké množstvo vedeckých štúdií ohľadom účinkov Matcha čaju na cholesterol. Zatiaľ štúdie potvrdili, že zelený čaj Matcha dokáže znížiť zlý cholesterol. Je ho však potrebné konzumovať pravidelne, pričom postupne dochádza aj k zníženiu rizika vzniku srdcových ochorení.

Preto neváhajte a vyskúšajte jedinečný Matcha čaj aj vy. Účinky sa dostavia takmer ihneď, tak si skúste priprav tento nápoj spolu so svojimi blízkymi.

3888F801-D04C-4B04-8AA8-5B0AFEAEBD49